Skip to main content

Aktualności i wydarzenia

Konferencja Bóg - Rodzina - Firma - Hojność

|   Aktualności

W dniach 29 i 30 marca 2019r. w Tarnowie Podgórnym odbyła się IV Konferencja Przedsiębiorców Katolickich Bóg - Rodzina - Firma - Hojność.

Na zaproszenie organizatorów odpowiedzieli przedsiębiorcy z całej Polski. Wspólnym mianownikiem, który ich łączy jest chęć rozwoju własnych firm w oparciu o wartości chrześcijańskie.

Podczas dwudniowej konferencji rozmawiano m.in. o współpracy w ramach naszej Izby i zaufaniu w biznesie, sposobach na rozwój osobisty przedsiębiorców i ich pracowników, czy długofalowych celach, jakie powinien stawiać sobie każdy dojrzały pracodawca.

Prof. Luis Huette – uznany autorytet w dziedzinie zarządzania międzynarodowego, wykładowca na IESE Business School przy Uniwersytecie Nawarry powiedział, że w wielu sytuacjach biznesowych klucz do zwycięstwa tkwi w wytrwałości, a w dzisiejszych czasach bardzo często spotykamy się z chęcią osiągania szybkich zysków. Zdradził kilka teorii, dzięki którym wielu przedsiębiorców odkrywa drogę rozwoju dla siebie, współpracowników i kontrahentów.

Ks. dr Rafał Ostrowski z Duszpasterstwa Przedsiębiorców i Pracodawców Talent zachęcał, żeby codzienną pracę oprzeć o trzypak katolickiego przedsiębiorcy, do którego należy m.in. codzienna modlitwa w intencji firmy i jej pracowników

Natomiast Tomasz Desko – prezes Polskiej Izby Biznesu - Wielkopolskiej Izby Gospodarczej przedstawił cele, jakimi kieruje się nasza organizacja. Podkreślił, że Izba nie tylko skupia i integruje menedżerów, ale także wypracowuje modele pozwalające na wzrost firm członkowskich. Duże znaczenie mają też starania o polepszanie warunków rozwoju przedsiębiorczości w Polsce.

Wśród prelegentów pojawił się również Andreas Widmer z USA, czyli "Strażnik świętego Papieża", który podzielił się swoimi doświadczeniami w zarzadzaniu firmą zdobytymi podczas pracy dla Jana Pawła II.

W trakcie konferencji w parafii pw. Wszystkich Świętych mszę świętą odprawił opiekun Duszpasterstwa Przedsiębiorców i Pracodawców Talent ks. bp Damian Bryl. Na zakończenie przed uczestnikami wystąpił Poldek Twardowski z zespołem. Wśród partnerów znaleźli się m.in.: Unia Wielkopolan, Towarzystwa Biznesowe, Logovka, Polskie Radio 24, Radio Poznań, wpolityce.pl, Nasz Głos Poznański. Sponsorem głównym była Polska Izba Biznesu – Wielkopolska Izba Gospodarcza.

elach,ms, fot. Adam Michta

Wróć